intensywne odmłodzenie skóry, lepsze i szybsze rezultaty dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego
Skóra jest warstwą praktycznie nieprzepuszczalną, dlatego też każdy inny sposób wprowadzania aktywnie czynnych substancji nie może równać się rezultatom jakie uzyskujemy likwidując tę barierę. Przy pomocy małych igiełek dostarczamy preparat w konkretne miejsce, które poddajemy zabiegowi. Poniżej prezentujemy Państwu efekty zabiegów:
Zabieg mezoterapii w zależności od wykorzystywanego preparatu to najbardziej skuteczna metoda:
- miejscowej lipolizy,
- rewitalizująca skórę,
- regenerująca skórę
- przeciwzmarszczkowa
- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost,
- przeciw?cellulitowa,
- odmładzająca skórę,
- oddziaływującą na chrono i foto starzenie skóry,
- przeciw?trądzikowa.
Wskazania do zabiegu mezoterapii:
- foto i chrono starzenie
- cellulit
- zabiegi antyaging
- zabiegi przeciw wypadaniu włosów
- miejscowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej - lipoliza
- melazma
- hiperpigmentacja
- wiotka, sucha skóra
- delikatny trądzik, regulacja produkcji sebum
- zmarszczki mimiczne
- rozciągnięta skóra ciała i twarzy
- zmarszczki
- skóra starcza i odwodniona
- rozstępy
Zaleca się przeprowadzenie zabiegu mezoterapii w ostępach 7 do 10 dni. Seria zabiegów to średnio 4-6 sesji, skórze zostaje przywrócona maksymalna gęstość i rewitalizacja około 2 do 4 miesięcy po serii zabiegów, zaleca się przeprowadzenie 1-2 zabiegów przypominających. Zabieg mezoterapii przeprowadzany pistoletem jest mało odczuwalny i bardzo precyzyjny, ponieważ ustawiona jest głębokość wstrzykiwania, kąt i prędkość, ogranicza się tym samym ewentualne siniaczki, wybroczynki itp., które częściej występują przy iniekcji bez użycia pistoletu. Dla zniesienia odczucia mezoterapii, przed zabiegiem możemy zastosować środki znieczulające.
Poniżej przykład działania zabiegów mezoterapii igłowej.
Mezoterapia została stworzona w 1958r. przez francuskiego dr M. Pistor?a. Pojęcie mezoterapii w dosłownym znaczeniu oznaczało ?Leczenie mezodermy?. Początkowo zabieg polegał na wprowadzeniu mikroilości określonych substancji aktywnych na głębokość tkanki podskórnej. Z czasem rozwinęły się różne techniki wprowadzania tych substancji. Różnią się one między sobą kątem lub głębokością wstrzykiwania. Mezoterapię wykonuje się metodą iniekcji z zastosowaniem przygotowanego do tego celu pistoletu oraz igieł o odpowiedniej długości. Mezoterapia kosmetyczno-estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti-aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci, przy pomocy pistoletu do mezoterapii. W pistolecie do mezoterapii wykorzystuje się mikro iniekcje, których głębokość i ilość wstrzykiwanej substancji są ściśle kontrolowane przez urządzenie. Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku przypominających rocznie. Mezoterapia polega na dostarczeniu aktywnie czynnych składników w miejsce gdzie najbardziej są potrzebne. W walce ze starzeniem się skóry, można jednoznacznie powiedzieć, że nie istnieje ( oprócz chirurgii plastycznej) sposób efektywniejszy od mezoterapii, w rewitalizacji, odmładzaniu, liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Jest wykorzystywana w profilaktyce i leczeniu łysienia, wypadania włosów oraz wygładzania blizn i rozstępów. Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa. Dla porównania na przykład, najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy, maski, balsamy działają wyłącznie na wierzchniej warstwie rogowej naskórka, chociaż pielęgnacja warstwy rogowej naskórka jest ważna, to preparaty działające w wierzchniej warstwie rogowej naskórka nie mają wpływu na skórę właściwą, zatem nie mają również wpływu na budowanie kolagenu, rewitalizację, liftingowanie itd? Dla przykładu elektroporacja wykorzystuje jedynie zjawisko, które polega na tworzeniu się porów w warstwie lipidowej pod wpływem impulsu elektrycznego. Często błędnie elektroporacja nazywana jest mezoterapią bezigłową. Istotą mezoterapii jest wstrzykiwanie substancji śródskórnie, dlatego w świetle tej idei nie istnieje coś takiego jak mezoterapia bezigłowa ani wirtualna.
Wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry, po pierwsze wykorzystując mikro iniekcje wstrzykujemy pistoletem substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt, w skórze właściwej, spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii, również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsca organizm definiuje jako uszkodzenie, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej wzmocnienie produkcji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu. Mezoterapię wykonujemy o każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem, jednak po zabiegu mezoterapii, tak samo jak po innych zabiegach, nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych przez okres średnio 5 dni. Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenie skórze substancji, których nigdy nie otrzymywała, spowoduje to oczywiście jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych, niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów, wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
-
ciąża, okres karmienia
-
cukrzyca
-
przyjmowanie leków rozrzedzających krew
-
przyjmowanie leków immunosupresyjnych
-
uczulenie na jakikolwiek składniki preparatu
-
choroby wirusowe i bakteryjne skóry
-
skłonność do tworzenia się keloidów
-
zaburzenia krzepliwości
|